Menu Zavřeno

Le Reunion

Reunion je velmi krásný hornatý ostrov, který je  vzdálený necelou hodinu letu z Mauricia.  Vzhledem k vzdálenosti je ideální turistické propojení  těchto dvou destinací.  Ostrovy jsou ale zcela rozdílné. Mauricius je většinou  rovinatý a po Reunionu  se rozkládají překrásné vysokohorské exotické pohoří.  Na Reunionu zajišťujeme  okruhy  po ostrovu. 

Okruhy ostrova

Nejvýhodnějším způsobem je okruh, kde Vám zajistíme  dopravní prostředek a ubytování podle dohodnutého itineráře.  Můžeme Vám nabídnout různá auta a také různé třídy ubytování. Programy jsou od  3  až do 10 dní , ale k procestování postačí   reálně  5  dní, protože délka ostrova je asi 60 km a šířka cca 45 km.  Vzhledem k tomu, že silnice jsou kvalitní, tak ostrov objedete autem  za  zhruba 3 hodiny.  Le Reunion je  francouzským  zámořským departmentem.  

Reunion všeobecně

Reunion je opravdu neobyčejný ostrov až neskutečné krásy, tak lze charakterizovat malý ostrov vulkanického původu, který spolu s Mauriciem a Rodriguezem tvoří souostroví maskarény v Indickém oceánu. Reunion leží asi 800 km východně od Mauricia a nudí-li Vás pobyt ač u nádherného moře a přejete-li si trávit čas poněkud akčněji, tak si z Mauriciusu zaleťe právě sem. Tento výlet můžete zrealizovat buď jako dvoudenní exkurzi – nebo lépe zapůjčit si auto a ostrov objet za cca 4 – 5 dní se zastávkami u jednotlivých zajímavostí.  Réunion nabízí mimo pláží, modrých lagun a korálových útesu především krajinu plnou tropických lesů, vulkánových údolí, kaskády s vodopády a vysoké horské masívy s jezírky.

Ve vysokém pásmu lesa se vyskytuje rozmanitá flora a fauna, kterou tvoří především vzácné divoké orchideje a v horských oblastech velké množství ptactva. Západní pobřeží Reunionu, to jsou především písečné pláže vhodné ke koupání a k provozování různých vodních aktivit, jako třeba potápění a výpravy ke korálovým útesům.