Menu Zavřeno

Le Reunion - okruh

Reunion je velmi krásný hornatý ostrov, který je  vzdálený necelou hodinu letu z Mauricia.  Vzhledem k vzdálenosti je ideální turistické propojení  těchto dvou destinací.  Ostrovy jsou ale zcela rozdílné. Mauricius je většinou  rovinatý a po Reunionu  se rozkládají překrásné vysokohorské exotické pohoří.  Na Reunionu zajišťujeme  okruhy  po ostrovu. 

Nejvýhodnějším způsobem je okruh, kde Vám zajistíme  dopravní prostředek a ubytování podle dohodnutého itineráře.  Můžeme Vám nabídnout různá auta a také různé třídy ubytování. Programy jsou od  3  až do 10 dní , ale k procestování postačí   reálně  5  dní, protože délka ostrova je asi 60 km a šířka cca 45 km.  Vzhledem k tomu, že silnice jsou kvalitní, tak ostrov objedete autem  za  zhruba 3 hodiny.  Le Reunion je  francouzským  zámořským departmentem.  

Reunion je Francouzským územím a tak se na něj vztahují pravidla, které znáte z Francie a proto není pravidlem to, že se i na turisticky exponovaných místech domluvíte anglicky. Doprava
je zde dobře organizovaná a silnice na rozdíl od Mauriciu dobře značené, takže nejlepší způsob prohlídky ostrova je zapůjčit si na letišti auto a s mapou ostrova se vydat na prohlídku. Celý ostrov lze pohodlně objet po obvodní komunikaci za 3 – 4 hod.
Ubytování je zde na oblast indického oceánu poměrně draho a úroveň přímořských hotelů a jejich služeb nedosahuje blízkého Mauriciu v porovnání stejné ceny. Je to ale také dáno vysokou životní úrovní vlastně součásti Francie a tím i nedostatku velmi levné pracovní síly.
Strava je zde jihoevropská , ale také samozřejmě ovlivněná blízkosti Asie a Afriky.
Nejoblíbenější í pláže jsou na západě v oblasti SALINE a BOUCAN CANOT, jsou zde pláže s bílým i černým lávovým pískem
Ve městech jsou supermarkety a nejrůznější obchody se širokým sortimentem zboží.