Menu Zavřeno

Zajímavosti a exkurze Mauricius

Vulkanický ostrov, nacházející se necelých 1000 km od Madagaskaru v Indickém oceánu, tvoří spolu s ostrovem Rodriguezem a Réunionem souostroví MASKARÉNY.
Ostrov je opravdovým rájem pro milovníky exotických dovolených. Pobřeží tvoří krásné pláže s bílým pískem, které jsou lemovány osobitými hotelovými komplexy. Téměř všechny hotely jsou na vysoké úrovni a nabízí klientům nejen komfort a pohodlí, ale také nejrůznější sportovní a odpočinkové aktivity. Hotely mají svá vlastní fitcentra, k dispozici jsou tenisové kurty, stolní tenis, minigolf, v některých hotelích je také squash s klimatizovanými kurty.
Mauritius však nejsou jen hotely, pláže a koupání. Tenhle ostrov nabízí daleko více. Na jihozápadě se rozprostírá překrásná vysočina PLAINE CHAMPAGNE, plná náhorních planin, ve vnitrozemí jsou pak rozsáhlé plantáže s cukrovou třtinou, která tvoří základ zdejšího zemědělství a zabírá 95% úrodné půdy.

Hlavním městem je PORT LOUIS, které je zároveň největším přístavem na ostrově. V architektuře se odráží francouzský a anglický vliv. Centrum města tvoří množství historických a kulturních památek. Za návštěvu stojí Přírodní a historické muzeum, nebo Mauritius Postal Museum (poštovní muzeum). Střed města je plný starých úzkých uliček, naleznete zde budhistické a hinduistické chrámy a pagody. Okouzlující je botanická zahrada, jedna z nejstarších na světě, PAMPLEMOUSSES, která je plná nejrozmanitějších druhů rostlin např. obrovských vodních lilií, ale jsou zde stovky jiných vzácných exponátů. Nedaleko PORT LOUIS se rozkládá DOMAINE LES PAILLES, přírodní rezervace, kde je možnost seznámení s dřívějším koloniálním životem a návštěva továrny na zpracování cukrové třtiny.


Port Louise

výlet lodí

 

Jedním z nejkrásnějších míst na Mauritiu je CHAMAREL, ležící na jihu ostrova. Krajina je zde tvořena vulkanickou vyvřelinou, její zbarvení tvoří 7 barev, od červené přes modrou a zelenou až ke žluté, odtud také pramení název – Sedm barev země. V místě se také vyskytují překrásné vodopády padající do hluboké propasti. V jižní části se dále nachází LA VANILLE CROCODILE PARK. Jedná se o farmu nilských krokodýlů, kteří sem byli dovezeni z Madagaskaru. Park je protkám stezkami v hustém porostu, kde žijí také obří želvy, chameleóni a leguáni. V místním obchůdku si lze zakoupit výrobky zhotovené z krokodýlí kůže, pochutnat si můžete na zdejších krokodýlích specialitách.
Velkou zajímavostí je také ptačí park CASELA, rozkládající se v oblasti BLACK RIVER. Naleznete zde na 140 druhů ptáků, včetně vzácného mauritijského růžového holuba. Park leží v překrásné krajině, plné jezírek a vodních kaskád. Mimo ptáky zde spatříte i tygry, leopardy, opice i jeleny.
Další atrakcí je návštěva akvária v TROUX AUX BICHES. Tady je možno se pokochat pohledem na 200 druhů ryb i jiných obyvatel moře, mořské houby a korály.
Na Mauritiu je plno krásných míst, které stojí za návštěvu.Ať je to MAHÉBOURG, město rybolovu, kde se nachází muzeum válečného loďstva, tak je to bezpočet nádherných pláží, kde je možno relaxovat a věnovat se různým vodním aktivitám. Mezi nejčastější patří vodní lyžování, windsurfing, potápění i hlubokomořský rybolov. Nejoblíbenější pro potápěče je potápění v podvodní jeskyni CATHEDRAL, nebo WHALE ROCK (Velrybí skála). Je možno podniknout vyhlídkové lety helikoptérou nebo projížďky na katamaránech či výlet ponorkou.
· Doprava turisté nejčastěji využívají taxislužeb, dále je možnost pronájmu automobilu s řidičem, který slouží zároveň jako průvodce anebo pronájem auta bez řidiče. Podmínkou je vlastnictví mezinárodního řidičského průkazu a minimální věk řidiče 23 let. Na Mauritiu se jezdí vlevo.