Menu Zavřeno

Zajímavosti a exkurze Mauricius

Vulkanický ostrov, nacházející se necelých 1000 km od Madagaskaru v Indickém oceánu, tvoří spolu s ostrovem Rodriguezem a Réunionem souostroví MASKARÉNY.
Ostrov je opravdovým rájem pro milovníky exotických dovolených. Pobřeží tvoří krásné pláže s bílým pískem, které jsou lemovány osobitými hotelovými komplexy. Téměř všechny hotely jsou na vysoké úrovni a nabízí klientům nejen komfort a pohodlí, ale také nejrůznější sportovní a odpočinkové aktivity. 
Mauritius však nejsou jen hotely, pláže a koupání. Tenhle ostrov nabízí daleko více. Na jihozápadě se rozprostírá překrásná vysočina PLAINE CHAMPAGNE, plná náhorních planin, ve vnitrozemí jsou pak rozsáhlé plantáže s cukrovou třtinou, která tvoří základ zdejšího zemědělství a zabírá 95% úrodné půdy.  Nedaleko PORT LOUIS se rozkládá DOMAINE LES PAILLES, přírodní rezervace, kde je možnost seznámení s dřívějším koloniálním životem a návštěva továrny na zpracování cukrové třtiny.

Port Louise

Hlavním městem je PORT LOUIS, které je zároveň největším přístavem na ostrově. V architektuře se odráží francouzský a anglický vliv. Centrum města tvoří množství historických a kulturních památek. Za návštěvu stojí Přírodní a historické muzeum, nebo Mauritius Postal Museum (poštovní muzeum). Střed města je plný starých úzkých uliček, naleznete zde budhistické a hinduistické chrámy a pagody. Okouzlující je botanická zahrada, jedna z nejstarších na světě, PAMPLEMOUSSES, která je plná nejrozmanitějších druhů rostlin např. obrovských vodních lilií, ale jsou zde stovky jiných vzácných exponátů.

Blue Bay

Krásná pláž s bílým pískem na jiho-východě ležící nedaleko města Mahébourg.  Vhodná pro šnorchlování a plachtění na jachtách. To vše je Blue Bay známá také jako Blue Lagoon  nebo Marine Park Blue Bay. 

Safari park Casela 

Casela safari park se nachází v západní části ostrova Mauritius a je jedním z největších atrakcí na Mauriciu.  Park má rozlohu 14 ha a je zde možno vidět velké množství africké zvířeny .  Velkým lákadlem jsou obrovské  lvi, nosorožci, žirafy, pštrosi, opice , zebry a  pštrosi. Park je plný různých atrakcí jako jízda na čtyřkolkách, zip-line, safari, procházka buši se lvi. Pro děti je zde jízda na ponících.  Součástí je ptačí park  rozkládající se v oblasti BLACK RIVER a naleznete zde na 150 druhů ptáků, včetně vzácného mauritijského růžového holuba. Park leží v překrásné krajině, plné jezírek a vodních kaskád. 

 
vyvřelina Chamarel

Jedním z nejkrásnějších míst na Mauritiu je CHAMAREL, ležící na jihu ostrova. Krajina je zde tvořena vulkanickou vyvřelinou, její zbarvení tvoří 7 barev, od červené přes modrou a zelenou až ke žluté, odtud také pramení název – Sedm barev země. V místě se také vyskytují překrásné vodopády padající do hluboké propasti.

Vodopád Chamarel

Vodopád v oblasti Chamarel.

Golf na Mauriciu

Na Mauriciu naleznete několik golfových hřišť . Mimo golf  mají hotely své vlastní fitcentra, k dispozici jsou tenisové kurty, stolní tenis, minigolf, v některých hotelích je také squash s klimatizovanými kurty.

V jižní části se dále nachází LA VANILLE CROCODILE PARK. Jedná se o farmu nilských krokodýlů, kteří sem byli dovezeni z Madagaskaru. Park je protkám stezkami v hustém porostu, kde žijí také obří želvy, chameleóni a leguáni. V místním obchůdku si lze zakoupit výrobky zhotovené z krokodýlí kůže, pochutnat si můžete na zdejších krokodýlích specialitách.
Další atrakcí je návštěva akvária v TROUX AUX BICHES. Tady je možno se pokochat pohledem na 200 druhů ryb i jiných obyvatel moře, mořské houby a korály.
Na Mauritiu je plno krásných míst, které stojí za návštěvu.Ať je to MAHÉBOURG, město rybolovu, kde se nachází muzeum válečného loďstva, tak je to bezpočet nádherných pláží, kde je možno relaxovat a věnovat se různým vodním aktivitám. Mezi nejčastější patří vodní lyžování, windsurfing, potápění i hlubokomořský rybolov. Nejoblíbenější pro potápěče je potápění v podvodní jeskyni CATHEDRAL, nebo WHALE ROCK (Velrybí skála). Je možno podniknout vyhlídkové lety helikoptérou nebo projížďky na katamaránech či výlet ponorkou.
· Doprava turisté nejčastěji využívají taxislužeb, dále je možnost pronájmu automobilu s řidičem, který slouží zároveň jako průvodce anebo pronájem auta bez řidiče. Podmínkou je vlastnictví mezinárodního řidičského průkazu a minimální věk řidiče 23 let. Na Mauritiu se jezdí vlevo.


Port Louise


výlet lodí