Menu Zavřeno

Rady Mauricius

Mauricius je vhodný pro turisty, kteří mají samozřejmě rádi exotiku, relaxaci u leplého tropického moře, ale také tráví svůj volný čas i poznáváním a rovněž potřebují prostor pro sportovní aktivity.
Již při plánování pobytu na tomto ostrově doporučujeme proto zvážit, zda nespojit cestu s návštěvou dalších míst jako s blízkým Reunionem – detail nebo s Dubai detail. Můžete naplánovat i další destinace, ale 2 jmenované jsou nejsnázeji a nejekonomičtšji dosažitelné. Na Reunionu naleznete nádhernou horskou exotickou přírodu vykreslovanou zelenými vulkanickými pohořími a Dubai je kosmopolitní místo s mnoha atrakcemi, možnostmi nákupů a rozmanitými možnostmi trávení času.
Dále je nutno věnovat pozornost úrovni zvoleného hotelu. Při výběru se nemusíte vcelku řídit cenou, protože zde úplně neplatí, že nejdražší hotely mají nejlepší pláže jako na Seychelách. Ikdyž u skály Le Morne, což je nejatraktivnější místo na Mauriciu až na hotel Indian Resort najdete prakticky jen luxusní 5* hotely jako Dinarobin, Paradis, nově rekonstruovaný Le Pavillons nebo St. Regis. Pokud vám finance nečiní problém, nemusíte již vybírat umístění a můžete si vybrat z těchto hotelů.


Mauricius

golfové hřiště u Le Morne

Nejlepší období vzhledem k počasí je pro návštěvu Mauriciuse listopad až Duben. Vzhledem k cenám je akceptovatelný i květen. V červnu až září je na Mauriciu relativně chladněji, ale i tak zde panují příjemné teploty. Hlavním turistickým bodem pro vstup do země je mezinárodní letiště v Plaine Magnien, asi 50 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Port Louis.
Pro individuální dopravu je vhodnější si najmout auto s řidičem než si zapůjčit vůz a to především pro řidiče s horší orientací, protože silnice často lemují dost vysoké porosty cukrové třtiny a značení silnic rovněž není ideální.
Ke vstupu je nutný cestovní pas, který je platný po dobu pobytu v zemi. Víza se udělují bezplatně přímo na letišti po dobu 14 dnů. Prodloužení víza se provádí také bezplatně, je třeba se prokázat zpáteční letenkou a dostatečným množstvím finančních prostředků. Očkování zde dle našeho soukromého mínění není zapotřebí. Doporučujeme si ale určitě před návštěvou ostrova sjednat zdravotní pojištění.

Strava na své si zde přijdou všichni milovníci dobrého jídla a pití. Setkáte se zde s velkým výběrem různorodé světové kuchyně, převažuje středomořská, ale pochutnat si můžete i na čínských specialitách a orientálních delikatesách. Hlavní složku zdejších pokrmů tvoří především plody moře, ryby a ovoce.
Nákupy hlavním nákupním centem je CUREPIPE CUREPIPE. Je zde spousta malých obchůdků, především čínských, kde můžete pořídit veškerý sortiment zboží, od potravin až po oděvy. Ve FLOREAL se nakupují velice dobře šperky a drahokamy, mají zde přijatelné ceny. Jako suvenýry jsou nejoblíbenější modely starých lodí, které se dělají ručně podle původních plánů, hadrové panenky a kameninová keramika.
Koupání ke koupání lze využít hotelových bazénů a nebo si vybrat z velkého množství překrásných pláží, kterých je tu plno. Jedním z nejlepších míst je BLUE BAY, je zde krásný bílý písek a velmi čisté moře. Další pláž s bohatou podvodní florou a faunou je BELLE MARE, nedaleko odtud se nachází přírodní mořské jezero, které má sladký podzemní pramen.
Bezpečnost Mauritius je jednou z nejbezpečnějších zemí, kriminalita je zde prakticky nulová, nevyskytují se zde ani žádné tropické choroby.
Zábava Na plážích se můžete setkat se zdejšími kapelami a tancem zvaným sega, který se tančí téměř všude, je zde plno kasin a kabaretních programů. K největším zážitkům však patří mauritijské slavnosti, např. pouť k posvátnému jezeru GRANT BASA, obřadní chůze ohněm, festival HOLI, kde se navzájem obyvatelé stříkají obarvenou vodou, nebo DIVALI, kdy se zapaluje množství olejových lamp.